Markanızın tanıtılması veya bilinirliğinin artması için yürütülecek tüm PR çalışması kapsamında hedef kitlenizle iletişiminize yön veriyoruz. Halkla ilişkiler için gerekli doğru kanalların seçiminden doğru algı yönetimine kadar kurumsal iletişim stratejisi belirlemede, uzmanlık ve deneyimimizle hep yanınızdayız.

İletişim ve PR ajansı olarak size neler sunuyoruz?

Bize göre PR ajansları İstanbul ve tüm Türkiye’de hatta dünyada hizmet verebilme kapasitesine sahip olmalıdır. Günümüzün teknolojik imkanları düşünüldüğünde aslında bu hiç de zor değil. Biz de ZB Medya İletişim olarak iş birliği yaptığımız markayı ve ihtiyaçlarını doğru analiz ettikten sonra halkla ilişkiler ve tanıtım faaliyetlerimizi zaman ve mekan sınırı olmadan yürütüyoruz. Bunda uzman ve dinamik kadromuzun profesyonel bakış açısı önemli bir rol oynuyor.

PR ve halkla ilişkiler denilince akla ilk olarak basın bülteni servis edilmesi gelse de iletişim danışmanlığı oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Biz de bu kapsamda şu hizmetleri sunuyoruz:

İletişim stratejisi ve medya planlama
Satış odaklı iletişim stratejisi
Medya yönetimi
İtibar yönetimi
Sosyal sorumluluk projeleri

E-PR
Algı yönetimi
Kriz yönetimi
Medya analizi ve raporlama
Kurum içi iletişimi

Markanızı deneyimli ve güvenilir bir ekiple olduğundan ileriye taşımak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

PR Referanslarımız.

  • muge ceyhan letafetsiz ama evladiyelik ogutler » Müge Ceyhan - Letafetsiz Ama Evladiyelik Öğütler » ZB Medya - İletişim | PR ve Dijital Medya Ajansı
  • serra sagra mahabharata toprak » Serra Sağra - Mahabharata Toprak » ZB Medya - İletişim | PR ve Dijital Medya Ajansı
  • zb portfolio puzzle of anatolia » Puzzle of Anatolia » ZB Medya - İletişim | PR ve Dijital Medya Ajansı
  • zb portfolio panda fikir sanat » Panda Fikir & Sanat » ZB Medya - İletişim | PR ve Dijital Medya Ajansı
  • zb portfolio endless art taksim » Endless Art Taksim » ZB Medya - İletişim | PR ve Dijital Medya Ajansı
Referanslar

Sizi arayalım!

Hikayenizi birlikte anlatmak için iletişim bilgilerinizi bırakın ekibimiz sizinle iletişime geçsin.

Henüz hiçbir PR ajansı veya bir başka deyişle halka ilişkiler ajansı ile çalışmadıysanız “PR ajansı nasıl çalışır? PR ajansı nasıl bir ekipten oluşur?” gibi sorular aklınıza gelebilir. Bunların detayına girmeden önce “PR nedir?” sorusunu cevaplamakta fayda var. PR (İngilizce Public Relations adının kısaltmasıdır), kurum veya kişiler adına hedef kitlenin algısının iletişim kanallarını kullanarak marka faydasına olacak şekilde yönetilmesidir. Diğer bir ifadeyle itibar yönetimidir diyebiliriz. PR çalışmaları ise geleneksel medya kanallarının yanı sıra sosyal medya ve diğer dijital kanalların da kullanılmasıyla gerçekleşir.
PR ajansı nasıl çalışır?
PR ajansları olarak alanında uzman bir ekiple hem sahada hem de masa başında projelerin kendi zamanlamasına ayak uydurarak çalışıyoruz. Kimi zaman reklam ajansları ile karıştırılsak da nihai hedef olarak aynı yolda ilerlesek de strateji temelinde ve iş yapış şekillerimizde farklılaştığımızı söylemek mümkün. Peki o halde halkla ilişkiler şirketi ne yapar? İşleyişimizi şöyle özetleyebiliriz:

1- Markanızın hikayesini dinliyor, eğer henüz yazılmış bir hikayesi yoksa yazıyor ve ardından en güçlü iletişim için doğru stratejiyi kuruyoruz. Bunun içinde; basılı (dergi, gazete, broşür vb.) veya dijital (Youtube, Instagram, podcast, blog vb.) hangi kanallarla hangi kitleye ulaşacağımız, nasıl bir imaj sergileyeceğimiz gibi unsurlar yer alıyor.

2- Keşke her şey stratejiyi hazırlayıp uygulamakla sınırlı kalsaydı ama topluluk yönetimi veya itibar yönetimi tek bir denklemle ilerlemiyor. Karşınızda milyonlarca kişi yani fikir var. Mesajınızın yanlış anlaşılması veya yapacağınız küçük bir hatanın dünyaya çarpacak bir meteor etkisi yaratması işten bile değil. Bu nedenle kriz yönetimi işimizin önemli bir parçası. Markanızın zarar görmeden yolunda ilerlemesi olmazsa olmazımız!

3- Markanızın dilini, nasıl sesleneceğini tespit ettikten sonra basın bültenleri, haber çalışmaları, röportajlar, sunumlar, sosyal medya içerikleri veya blog içerikleri, basın açıklamaları, bildiriler ve konuşma metinleri gibi tüm yazılı açıklamalarda kendinizi en iyi şekilde ifade etmenizi sağlıyoruz.

4- Hedef kitleyle buluşmak için yazılı iletişim harika bir yol ama kimi zaman da sahada etkinliklerle buluşmak gerekir. İşte tam da bu noktada sağ kolunuz olup organizasyonun planlanlanıp duyurulmasından uygulanmasına kadar her adımda yanınızda yer alıyoruz.

5- PR ajansınız olarak sizin adınıza gazeteciler, yazarlar blogger’lar, influencer’lar gibi medya uygulayıcıları ile iletişimde kalıp markanızın hafızalarda sürekli taze kalmasını sağlıyoruz.

Dijital PR veya bir başka ifadeyle E-PR, başta sosyal medya olmak üzere web sitesi, blog gibi tüm dijital platformların etkin kullanılarak hedef kitleyle iletişim kurulması olarak tanımlanabilir. Konvansiyonel PR’dan ayrıştığı nokta ise kullanılan araçlardır. İkisi de markanın imajının iyileştirilmesi ve kitle iletişiminde sürekliliği hedefler. Klasik veya geleneksel PR TV, gazete, dergi, afiş, festival vb. ile iletişim faaliyetleri sürdürürken dijital PR çok daha düşük maliyetler gerektiren dijital platformlarda PR çalışmaları yürütür. Ki bu çalışmalarda sosyal medya kampanyaları, canlı yayınlar, SEO veya SEM çalışmaları önemli rol oynar.
PR ajansları listesinden sizin için en uygun olanını seçerken nasıl bir ekibe sahip olduğu önemli bir adım elbette. ZB Medya İletişim olarak gerek geleneksel gerekse dijital PR tarafında yetkin ve dinamik bir ekiple çalışıyoruz. Ekibimizde PR uzmanları, basın danışmanları, metin yazarları, tasarımcılar, sosyal medya uzmanları, video editörleri, kreatif direktörler yer alıyor.