Seyhan Arman

Seyhan Arman
Medya İletişim Danışmanlığı

Seyhan Arman, 1980 Adana doğumlu. Oyunculuğa 1994 yılında tiyatro ile başladı. Dilruba Saatçi’den oyunculuk eğitimi aldı. Engin Alkan’ın yönettiği Islah Evi, Küskün Müzikal ve Huysuz isimli oyunlarda reji ekibinde çalıştı ve oyunculuk workshoplarına katıldı.

But Kısa Film Yarışması ve Kadrajımda Pozitif Öyküler Kısa Film Yarışması’nda jüri üyeliği yaptı. Bir çok sokak performansında ve excessinmoderation çağdaş dans performansında çalıştı. Çeşitli tiyatro dergileri ve web sitelerine yazılar yazmaktadIr.

İnsan hakları aktivisti olan Arman, İstanbul’da yaşıyor.

Teslimiyet filmi ile 22. Ankara Uluslararası Film Festivali Seçici Kurul Oyunculuk Özel Ödülü ve Güneşi Gördüm filmi ile 23. Uluslararası Singapur Film Festivali En iyi Performans (Best Performance ‘The Entire Cast’) Ödülü alan oyuncu, oyunculuğun yanı sıra Madame Margot isimli kabare’de Mc-Queen Matmazel Coco karakterini canlandırıyor.

FiLMOGRAFi: Çekmeceler – Komik bir aşk hikayesi – Kolpaçino Bomba – Papaz Kimde – Teslimiyet – Günesi Gördüm Beyza’nIn KadInlarI – Gitmek – Hiç -Nerdesin AşkIm – Sislerin içinde – Vuslat – Gassal – Ezan Çiçeği – Peki – Gelin – Teleferik – Transgender- Kibrit- Behzat Ç – Akasya Durağı- Menekşe ile Halil- Melekler AdasI- Sil Baştan – Böyle mi OlacaktI- Yeditepe istanbul