Gökçe Doruk Erten Casting

Gökçe Doruk Erten Casting
Medya İletişim Danışmanlığı

Gökçe Doruk Erten

1973 Istanbul doğumlu Gokce Doruk Erten Galatasaray Lisesi’nin hemen ardından girdiği Mimar Sinan Üniversitesi’nde Sosyoloji eğitimi alırken babasının reklam ajansında grafik tasarımı yapmaya başladı. Bu işteki başarısının yanısıra 1994 yılında sanat yönetmeni asistanı olarak çeşitli klip, reklam vs. projeleriyle piyasaya tam anlamıyla girdi. Daha ilk girdiği yıllarda çalışma fırsatını bulduğu Hakan Algül, Ömer Faruk Sorak, Hazım Başaran,Ezel Akay ve Oğuzhan Tercan gibi isimlerden çok şey öğrendi. Geçen onca yıl, kişisel gelişime ve eğitime verdiği önemle kendini profesyonelleştirmesine destek olurken idealizmi ,yönetici vasfı ve vizyonel zenginliği sayesinde sektöre bir yığın ‘casting director’ adayı ve ‘yeni yüz/yetenek’ kazandırmasına zemin sağladı.Dile verdiği önem de uluslararası alanda başarı sağlamasına destek oldu. Çalıştığı yüzlerce yerli/yabancı yapımda kaliteye,bütçe-oyunculuk parametrelerinde uyuma ve karakterin inandırıcılığına önem vermesi başarısının temelinde yer alır. Dayanıklı ,hızlı,deneyimli ve güleryüzlü ekibiyle dizi,sinema, tv programcılığı ve reklam alanlarında, teknolojisi yüksek hizmet vermeye devam etmektedir. Aynı zamanda çeşitli workshoplar’la eğitim kurumlarında konuk veya gönüllü eğitmenlik de yaparak kamera arkası hakkında bilgi vermekten keyif almaktadır. Her insan bir değerdir felsefesiyle; projeye bağlı olarak başrol oyuncu önerilerinde deneyimli oyuncuların yanı sıra yerel cast’la da yelpazeyi geniş tutmak öncelikli prensipleri arasındadır.  

Burak Yıldız – Casting Director

Beykent Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2008 yılında mezun olduktan sonra bir yıl boyunca PR ve Reklam ve sonra özel sektörde Medya Planlama Danışmanı olarak çalışma hayatına devam etti. 2010 yılında aramıza katıldı. Cast çekimlerini, oyuncu prezentasyonlarını ve proje takiplerini üstlendi. Şu an özel projelerin Casting Director’ü olarak görevini sürdürmektedir.  

Nagihan Küçük – Agency Director

Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden 2007 yılında mezun olduktan sonra eğitim ve yazılım sektörlerinde halkla ilişkiler sorumlusu olarak 4 yıl çalışmasının ardından 2011 yılında bünyemize casting director asistanı olarak katıldı. İş yoğunluğundan ötürü aldığı eğitimle çabucak yükselerek 2012 yılından itibaren ajans direktörü olarak görevini sürdürmektedir.